ورزقان نیوز1

اخبار ورزقان (اجتماعي - اقتصادي - فرهنگي - سياسي - ادبيات . . .)

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم اسفند 1393ساعت 20:19  توسط عقیل ستارلو  | 

  

انتخابات 94 ورزقان و خاروانا ، در محافل چه خبر؟

درمحافل ورزقان و خاروانا چه خبر؟ انتخابات 94 ، پچ پچ های شنیدنی 

ورزقان نیوز 1: درحالی واپسین روزهای سال 1393 را سپری می کنیم که یک سال به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال آتی مانده است دراین تحلیل سعی می شود آن چه از تب و تاب انتخابات در ورزقان و خاروانا می گذرد گزارشی ارائه شود .  

شنیده ها حاکی از آن است آرایش جریانات سیاسی در شهرستان ورزقان شروع شده و تلاش برای یارگیری از سوی کاندیداهای احتمالی ادامه دارد ، از خاروانا خبر می رسد که یکی از روسا که تصمیم بر کاندیداتوری گرفته بود هفته گذشته منصرف شده است ، خبرهای رسیده از کاندیداتوری یکی از روسای دانشگاههای ورزقان در انتخابات هم حکایت دارد درمحافل گفته می شود که این شخص با شعار سه میلیاردتومان هزینه برای انتخابات ورزقان و خاروانا وارد این عرصه شده و با حضور درروستاها اقدام به یارگیری می کند.   

خبر دیگر اینکه پچ پچ های شنیدنی نشان از برنامه دولت تدبیر و امید در ورزقان و خاروانا بر ای انتخابات آتی دارد و جبهه های مختلفی همچون اصولگرایان سعی در تثبیت موقعیت خود و اصلاح طلبان سعی در بدست آوردن موقعیت در شهرستان دارند.

مردم روستای مهترلوی ورزقان هم این بار می خواهند خودی نشان داده و کاندیدایی به مجلس شورای اسلامی در سال 94 بدهند این شخص مردم روستای مهترلو و روستاهای اطراف را پشتوانه خود برای کاندیداتوری می داند . از خاروانا خبردیگر اینگه شخصی با سابقه نظامی سعی در کاندیداتوری درانتخابات آتی دارد اما هنوز اعتلافی از دیزمار برای کاندیداتوری شخص واحد مشاهده نمی شود.

تلاش کابینه حاکم بر انتخابات مجلس هم برای حفظ نفرات و دوستان قدیمی ادامه دارد ایشان هم سعی درتوجیح عملکرد خود داشته و با حضور در روستاها و محافل اقدام به تشریح عملکرد خود می کنند .  

رفت و آمدهای روحانی به اصطلاح خوش مشرب از روستای ینگجه درمنطقه خاروانا به محافل عمومی هم ادامه دارد ولی از تب و تاب انتخاباتی وی در سایت ها کمی کاسته شده است . خبر های دیگری نشان از آن دارند که کهنه کارانی از منطقه جهت کاندیداتوری اعلام آمادگی کرده اند و در محافل منطقه و مجالس رفت و آمد دارند.   

مطالعه تحلیل ها نشانگر آن است که هنوز ورزقان و خاروانا از لحاظ  سیاسی جوی نسبتا آرام را سپری می کند . 

مدیریت این وبلاگ هم با تجارب ، تعهد و تخصص خود سعی در تحلیلها و نمایش  نظرات مخاطبین عزیز کرده و انعکاس نظرات ارسالی به معنای حمایت از شخص خاصی نیست ، به امید ان که با درک حقایق شاهد حضور افراد کاردان و تحصیل کرده و متخصص از منطقه جهت کاندیداتوری درانتخابات مجلس شورای اسلامی سال 1394 باشیم . 

شما از محافل چه می دانید ؟ برای ما ارسال کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم بهمن 1393ساعت 12:12  توسط عقیل ستارلو  | 

  

تصویب بودجه سال 1394 شهرداری خاروانا 

گزارش خاروانا نیوز : تصویب بودجه شهرداری خاروانا 

به اطلاع عموم همشهریان عزیز میرساند؛ لایحه بودجه سال 1394 شهرداری خاروانا که طی نامه شماره 1860 مورخ 1393/10/25 شهرداری خاروانا تقدیم شورای اسلامی شهر گردیده بود، در جلسه 110 مورخ 1393/11/21 شورای اسلامی شهر طی بررسیهای لازم در جلسات متعدد و با حضور شهردار خاروانا و کارشناسان مربوطه شهرداری جهت ارائه توضیحات لازم در جلسات شورای اسلامی شهر طی مصوبه شماره 28 شورای اسلامی شهر با کل درآمد به مبلغ 14366 میلیون ریال و مبلغ 5783 میلیون ریال به عنوان هزینه های جاری و مبلغ 8583 میلیون ریال به عنوان هزینه های عمرانی به تصویب رسید و جهت انجام سایر اقدامات اداری و تصویب طی نامه شماره 4/268/ش مورخ 1393/11/21 به شهرداری خاروانا ابلاغ و به فرمانداری شهرستان ورزقان ارسال گردید.  

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم بهمن 1393ساعت 12:10  توسط عقیل ستارلو  | 

   

برگزاری اولین جشنواره طبخ ماهی در شهرخاروانا  

جشنواره طبخ ماهی شهرخاروانا

 عقیل ستارلو اندریان : جشنواره طبخ ماهی به مناسبت دهه فجربا با حضور پرشور مردم و مسیولین و با هماهنگی جهادکشاورزی شهرستان ورزقان و بخش خاروانا در مجتمع الزهراء شهر خاروانا برگزار شد . مسئولین ادارات و نهادهای مختلف منطقه  دراین جشنواره حضور یافتند . مهندس علیمحمدی رئیس جهادکشاورزی شهرستان ورزقان دراین جشنواره ضمن تبریک ایام الله دهه فجر ، هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی مردم با غذای طبخ شده از آبزیان ، افزایش سرانه مصرف آبزیان در سبد غذایی ،حمایت از تولیدکنندگان و ترویج توسعه آبزی پروری و تغذیه سالم خانوارها عنوان کرد . 

وی با اشاره به سرانه پایین مصرف ماهی در رژیم غذائی مردم کشورمان برگزاری چنین جشنواره هایی را لازم وضروری دانست . علیمحمدی اشاره کرد که سرانه مصرف ماهی در کشور ما 8 کیلو و درکشوری همچون اسپانیا 43 کیلو و متوسط سرانه جهانی 16 کیلو می باشد . وی متوسط سرانه استانی راهم 6 کیلو عنوان کرد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم بهمن 1393ساعت 16:43  توسط عقیل ستارلو  | 

  

دهه فجر بر فجر آفرینان و بر شما هموطنان مبارک باد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم بهمن 1393ساعت 19:39  توسط عقیل ستارلو  | 

 

وبلاگ های بی هویت مشکل اساسی در شهرستان ورزقان 

ورزقان نیوز1 : دنیای اینترنت یکی از کار آمدترین عرصه هایی است که امروزه از آن جهت تبادل افکار واطلاعات درسطح دنیا ، کشور ، استانها و شهرستانهای مختلف از این پتانسیل به نحو احسن استفاده می شود استفاده از نام مستعار در وبلاگ های شهرستان ورزقان بیش از بیش محسوس است به طوری که در استانها و شهرستان های دیگری استفاده از نام مستعار دیده نمی شود .

وبلاگ های بی هویت باعث خدشه دار شدن اذهان عمومی شده و موجب ناراحتی مردم و مسئولین می شوند چراکه منتقد باید برای همگان شناخته شود وقتی مسئولی مورد نقد و انتقاد قرار می گیرد و نمی داند که از کدامین ناحیه نقد می شود مورد آزارو اذیت قرار می گیرد چه بسا که برخی دوستان با ایجاد چندین وبلاگ موجب ناراحتی و خدشه دار شدن اذهان و افکار عمومی در شهرستان ورزقان می شوند .  

در گذشته نیز استفاده از نام مستعار به ندرت وجود داشته است اما طی 3 الی 4سال گذشته چندین وبلاگ با پسوند یا پیش وند ورزقان نیوز ایجاد شده اند که برای دیگران ناشناخته اند وبا ارائه نظرات به جانبداری از برخی مسئولین می پردازند یا اینکه به حق یا ناحق به انتقاد از برخی مسئولین می پردازند .

ارائه مطالب و تحلیلها ونظرات در سایت ها و وبلاگ ها وقتی حائز اهمیت است که نویسنده و مدیران وبلاگ ها برای همگان شناخته شده باشند گرچه درشهرستان ورزقان مردم به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به ماهیت این نویسندگان آشنائی کامل دارند. 

 نتیجه این که بی هویتی مدیران این وبلاگ ها باعث خدشه دارشدن اذهان عمومی در ورزقان و خاروانا شده و امری ناپسند محسوب می شود .

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم بهمن 1393ساعت 17:24  توسط عقیل ستارلو  | 

  

 معدن طلای اندریان ونابودی بیش ازهزارگونه گیاهی و جانوری

  

اختصاصی ورزقان نیوز1 : منطقه جنگلی اندریان در بخش خاروانای شهرستان ورزقان قرار گرفته و به دلیل ویژگی‌های خاص طبیعی ، اقلیمی و سنن قومی و ملی ،گونه‌های گیاهی و جانوری كمیاب ، چشم‌اندازهای بكر و وسیع،برخورداری‌از طبیعت دل‌انگیز و زیبایی‌های طبیعی و اشكال متنوعی ازصخره‌ها، جنگل‌ها،مراتع ،رودخانه‌ها و كشتزارها به عنوان یکی از زیباترین مناطق استان آذربایجانشرقی و به عبارتی به بهشت گمشده آذربایجان مبدل شده است .  

 وجود آثار تاریخی همچون اژداها داشی و مجموعه باستانی و تاریخی علشهر اندریان با قدمت بیش از3000سال ق . م ، ایوان داشی ، دئو داشی ، قلعه دیبی ، زیارتگاه علی داشی و چندین آثار تاریخی و باستانی دیگر نشان از جایگاه والای این منطقه درادوار گذشته بوده است .  

گونه های مختلف جانوری همچون ،خرس ،بزکوهی،پلنگ،روباه ،گربه وحشي ،گرگ ،خرگوش،خوک ،انواع مختلف پرندگان و خزندگان و . . . و صدها گونه گیاهی و جانوری دیگر نیز در این منطقه وجود دارد که به دلیل شروع عملیات اکتشاف و استخراج معدن طلای اندریان درآستانه نابودی قرار گرفته اند .

متاسفانه طی چندین روز گذشته خبرهایی مبنی برعملیاتی شدن و استخراج طلا دراین منطقه درسایت های مختلف مخابره شده و موجب خوشحالی برخی مسئولین شده است و از ایجاد اشتغال برای 150نفر از مردم منطقه دراین معدن  خبر داده شده است این درحالی است که هیچ کس  از آثار مخرب زیست محیطی اطلاعی ندارد .  

فعالیت های استخراج معدن طلای اندریان در آینده ای نه چندان دور باعث تخریب محیط زیست و از بین رفتن گونه های جانوری و گیاهی این منطقه شده و با آلوده شدن آبهای زیر زمینی تهدیدی جدی برای چندین هزار نفر از ساکنان منطقه خاروانا و اندریان بوجود خواهد آمد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم بهمن 1393ساعت 17:48  توسط عقیل ستارلو  | 

 

4000 نفر در ورزقان بیکار و جویای کار هستند 

 

تبریز- فرماندار ورزقان گفت: هم اکنون چهار هزار نفر در شهرستان ورزقان بیکار و جویای کار هستند که باید نسبت به ساماندهی این افراد تلاش شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی وفادار ظهر پنج شنبه در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان ورزقان اظهار داشت: این تعداد افراد جویای کار حدود پنج درصد گروه هدف اشتغال را شامل مي شود كه در سال جاري توانستيم 10 درصد از اين افراد را براي مشاغل خانگي يا مجتمع مس آذربايجان معرفي كنيم.

وی ادامه داد: اشتغال يكي از دغدغه هاي اصلي مسئولان است و بايد تمام ادارات موثر در اين زمينه با جديت تمام و در جهت برنامه هاي دولت تدبير و اميد گام بردارند.

وفادار افزود: در این خصوص وظایف بانک های عامل بسیار سنگین بوده و از این بانک ها می خواهیم اعتبارات تخصيص داده شده براي مشاغل خانگي را از بانك هاي استان به طور کامل جذب کنند تا گره مشکل مشاغل خانگی در این شهرستان باز شود.

وی با اشاره به ضرورت آسان سازی اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: باید نسبت به آسان سازی اعطای تسهیلات در جهت ایجاد اشتغال در بین افراد متقاضي ايجاد مشاغل خانگي تلاش کنیم که در این زمینه نیز خواستار همکاری بیشتر بانک ها هستیم.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم بهمن 1393ساعت 16:46  توسط عقیل ستارلو  | 

  

تصاویری زیبا از آبشار گول آخور در فصل زمستان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دهم بهمن 1393ساعت 8:13  توسط عقیل ستارلو  | 

نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی

    

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، ولی امر مسلمین جهان، در پی حوادث اخیر، پیام مهمی به زبان انگلیسی خطاب به جوانان غربی منتشر کردند. 

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم

به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی

حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره‌ آنها مستقیماً با شما سخن بگویم. من شما جوانان را مخاطب خود قرار می‌دهم؛ نه به این علّت که پدران و مادران شما را ندیده می‌انگارم، بلکه به این سبب که آینده‌ ملّت و سرزمین تان را در دستان شما می‌بینم و نیز حسّ حقیقت‌جویی را در قلبهای شما زنده‌تر و هوشیارتر می‌یابم. همچنین در این نوشته به سیاستمداران و دولتمردان شما خطاب نمی‌کنم، چون معتقدم که آنان آگاهانه راه سیاست را از مسیر صداقت و درستی جدا کرده‌اند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم بهمن 1393ساعت 19:59  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 75میلیارد تومان هزینه برای احداث معدن طلای اندریان 

معدن طلای زرشوران  

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورزقان، علی وفادار ظهر امروز در بازدید مدیرکل محیط زیست آذربایجان‌شرقی از معدن طلای اندریان اظهار داشت : تلاش ما جذب سرمایه گذار خارجی برای توسعه و اشتغال زایی برای جوانان است.

وی گفت: برای احداث معدن طلای اندریان نزدیک به 75 میلیارد تومان تا به امروز در جهت تملک اراضی به مساحت 100 هکتار از 4 روستای اندریان، ایری علیا، میوه رود، استرگان و استقرار و تجهیز کارگاه و ماشین آلات و احداث جاده دسترسی به طول 65 کیلومتر هزینه شده است.

فرماندار شهرستان ورزقان با تمجید از حسن رفتار اهالی روستاها افزود: هدف ما جذب و حمایت از سرمایه‌گذار خارجی در جهت توسعه شهرستان و اشتغال زایی برای جوانان است و این معدن برای 150 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

حمید قاسمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هم گفت: مشکل اصلی در ارتباط با معدن طلای اندریان ایجاد برخی مشکلات زیست محیطی برای منطقه و آب‌های زیرزمینی و نحوه معدوم سازی ضایعات و پسماندهای مواد استخراجی بود و عدم ارایه ارزیابی زیست محیطی، که قرار شد شرکت زرین داغ با گرفتن مشاور و با همفکری این مشکل را در تهران حل کنیم. 

ورزقان نیوز1 : نشستن پشت اتاق های شیشه ای و دادن گزارشات کذب یا به عبارتی توام با اغراق مشکلی است که از سالهای دور دامن گیر منطقه ورزقان و خاروانا شده است ، دلیل آن هم تفکرات فرنگی برخی مسئولان است که به جوانان و استعدادهای منطقه آشنائی کافی ندارند ، با وجود خبرگزاری ها و سایت ها و وبلاگ ها و نویسندگان مختلف در شهرستان ورزقان و منطقه خاروانا ،متاسفانه برخی خبرگزاری ها ازخارج از شهرستان اقدام به نشر اخبار می کنندکه این اخبار با مشکلات فراوانی مواجه است . 

نمونه بارز تصویر بالایی است که خبرگزاری تسنیم به هر دلیلی به جای معدن طلای اندریان تصویر معدن طلای زرشوران را قرار داده است . وضعیت کنونی معدن طلای اندریان سرپوشیده از برف و فاقد کارخانجاتی که در تصویر نشان داده شده است می باشد .

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم بهمن 1393ساعت 19:18  توسط عقیل ستارلو  | 

   

وضعیت نامناسب بهداشت محیط در معابر شهری ورزقان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم بهمن 1393ساعت 15:47  توسط عقیل ستارلو  | 

 

احداث واحد پرورش قارچ در شهر خاروانا   

 

شرکت تعاونی صنعت کشاورزی و دامداران خاروانا در مسیر انجام فعالیت های تولیدی، یک واحد پرورش قارچ با همکاری کارشناسان کشاورزی احداث نموده است. هزینه احداث و راه اندازی این واحد تولیدی بالغ بر 600 میلیون ریال بوده است. بر اساس اظهارات مدیریت شرکت، در هر دوره کاشت، 3 بار برداشت قارج انجام خواهد شد، که کل محصول تولیدی حدود 4 تن خواهد بود. تا یکماه دیگر اولین دوره برداشت قارچ صورت خواهد پذیرفت. لازم به توضیح است که در ساخت و راه اندازی واحد مذکور، از تکنولوژی و تجهیزات مدرن و به روز بهره گرفته شده و کلیه عملیات انجام یافته علمی و کارشناسی شده بوده است.

این شرکت در نظر دارد در صورت موفقیت آمیز بودن طرح پرورش قارچ نسبت به توسعه واحد تا سطح تولیدی 40 تن در هر دوره اقدام نماید. همچنین واحد پرورش قارچ این شرکت با همکاری جهاد کشاورزی خاروانا در ایام الله دهه فجر (21 بهمن) به طور رسمی افتتاح خواهد شد. منبع : خاروانا نیوز

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم بهمن 1393ساعت 15:42  توسط عقیل ستارلو  | 

 

مشکل اساسی روستاهای خاروانا 

یکی از مهم تریم مشکلات بیشتر  روستاهای خاروانا نبود راه دسترسی مناسب است که این امر باعث شد که در زلزله مرداد 91 باعث بی مهری مسئولین شود و به جز روستای گال بقیه روستاهای این بخش بازسازی نشدند و هنوز هم در خانه های کاه و گلی با دیوار های شکسته زندگی می کنند اعم از روستای انویق و آوانسر ...

جابجایی دهستان جوشین و روستای استرگان:یکی از مهمترین عاملی که جوشین را بطور جدی تهدید میکند ریزش کوه سنگی و رانش زمین می باشد که نزدیک به هشت سال می باشد که هیچگونه اقدام جدی در این مورد نشده است

نبود گاز خانگی:نزدیک به هشتاد درصد روستاها خاروانا از این نعمت الهی بهره مند نیستند.در حالی که این گاز تو این منطقه به کشور خارجی انتقال داده شده است

نبود طرح هادی:نزدیک به هشتاد درصد این روستا فاقد طرح هادی می باشد

هدر رفتن آبهای سطحی:هرچند که این روستاها در یک منطقه کوهستانی صعب العبور قرار گرفته ولی طبیعتش انسان را به خود جذب کرده وبه انسان آرامش دل میدهد.وچونکه اکثریت مردم امر معاش زندگی خود را از راه کشاورزی تامین میکنند که این کار نیاز ضروری به آب دارد ولی متأسفانه بیشتر آب زراعی این مناطق فقط ۶ماه به درد کشاورزان میخورد البته نه به میزان کافی وبقیه وقتها آن آب به هدر میرود. فلذا نیاز به ذخیره سازی دارد تا اینکه اهالی این روستا ها از این نعمت خدادادی بیشتر بهره مند شوند

نبود شغل مناسب:با وجود چند تا معادن فعال در این منطقه، که چند تا معدن فعال داریم مثل معدن طلای اندریان و آهن آوان و ... بیشتر جوانان به علت نبود شغل مناسب به شهرها کوچ می کنند و جوانان با وجود این معادن هیج امیدی برای زندگی در این منطقه ندارند  البته بعضی از روستاها در زمستانها خالی از سکنه میشوندالبته مشکل زیاد هست ولی فعلا به اینها بسنده می کنم. از تمام اهالی این منطقه خواهش میکنم با یکدلی و صداقت دست به دست هم دهیم  ودر پیشبرد این منطقه کوشا باشیم

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم بهمن 1393ساعت 8:32  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورزقان

فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی علم الهدی دانشگاه آزاد اسلامی واحدورزقان در گفت و گو با آوای ورزقان درخصوص   توهین واهانت به ساحت پیامبراکرم (ص) گفت :  
این چنین نشریاتی دارای تیراژ پایینی هستند و به خاطر بالا بردن تیراژ خود دست به چنین اقدامات توهین آمیزی می زنند .تیراژ این نشریه ۶۰۰۰۰ جلد بوده که حتی  ۳۰۰۰۰ آن هم به فروش نمی رفته  اما بعد از این توهین آشکار تعداد ۳ میلیون جلد چاپ شده که در اینجا باید بحث های پشت پرده را در نظر داشت.

علیرضا نجفی ادامه داد:دشمنان اسلام می خواهند بین مسلمانان تفرقه بیاندازند و اتحاد مسلمانان را از بین ببرند اما با هوشیاری امت اسلامی این توطئه ها ناکام خواهند ماند.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورزقان به همراه دانشجویان واساتید این دانشگاه  بیانیه ای در محکوم کردن اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص)صادر نموده اند.
متن بیانیه به این شرح می باشد:

بسمه تعالی
لقد کان فی رسول الله اسوه حسنه لمن کان یرجوا الله و الیوم الاخر و ذکر الله کثیرا

با سلام و صلوات بر پیامبر اکرم صلوات الله علیه و خاندان مطهرش

حرکت زشت و شرم آور نشریه فرانسوی در توهین به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) به بهانه ی آزادی بیان که برای چندمین بار در اروپا اتفاق می افتد، بار دیگر کینه و دشمنی استکبار جهانی ، به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی را نمایان ساخت و دستهای آلوده به خون مسلمانان، در قالب گروه های تروریستی و تکفیری و اشغال کشورهای اسلامی ، این بار نیز با توهین به پیامبر مکرم(ص) و دین بزرگ اسلام ، چهر ه ی خشن و استکباری خود را برای همه آشکار ساخت و هدف اصلی خود را که همان اسلام ستیزی و اسلام هراسی بود، دنبال نمود.

ما دانشجویان واساتید بسیجی دانشگاه آزاد واحد ورزقان ، ضمن انزجار از حرکت روزنامه فرانسوی و مقامات دولتی فرانسه ، آنرا محکوم کرده و اعلام می داریم ، به عنوان یک مسلمان و یک انسان آزاده ، هرگونه توهین به ادیان و مذاهب دیگر را باعت تفرقه و دشمنی بیشتر دانسته و آنرا شدیدا” محکوم می نماییم و امروز نیز محبت و دوستی خود را به دین اسلام و پیامبر مهربانی و رحمت ، ابراز می نماییم و تا آخرین قطره خون خود ، در راه ارزشهای مقدس اسلام و کشور عزیزمان ایستادگی خواهیم کرد. . ما دانشجویان تا آخرین قطره خون  تا آخرین نفس پای آرمان های انقلاب اسلامی که آرمان تمام پیامبران الهی است و در آخرین و کامل ترین دین به واسطه ی آخرین پیامبر خدا به ما رسیده، خواهیم ایستاد و اهانت به هیچ کدام از اولیا الهی را تاب نخواهیم آورد. باشد دشمنان حقیر و خرد که به جنگ با خدا برخاسته اند حتی اگر ذره ای قابل هدایتند به راه راست بیایند و اگر نقطه نور دردل سیاهشان نمانده الساعه نابود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم بهمن 1393ساعت 8:19  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 افتتاح بزرگترین کارخانه تولید کنسانتره مس شمال‌غرب  

خبرگزاری فارس: افتتاح بزرگترین کارخانه تولید کنسانتره مس شمال‌غرب کشور با حضور جهانگیری  

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، علی وفادار ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان از افتتاح بزرگترین کارخانه تولید کنسانتره مس شمال غرب کشور در شهرستان ورزقان خبر داد و اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت برنامه‌های دهه فجر با حضور معاون اول رئیس جمهور این کارخانه در مس سونگون ورزقان به بهره‌برداری می‌رسد‌.

وی گفت: این کارخانه سالانه 150 هزار تن کنسانتره تولید می‌کند و برای 150 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی خواهد کرد. وفادار گفت: با بهره‌برداری از این کارخانه تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون سالانه به 300 هزار تن می‌رسد. 

فرماندار ورزقان گفت: همزمان با گرامیداشت دهه فجر 51 طرح عمرانی با 210 میلیارد ریال اعتبار در بخش‌های کشاورزی، آموزشی، بهداشتی و راه روستایی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

رحیم بلال‌زاده معاون فرماندار شهرستان ورزقان نیز گفت: انقلاب اسلامی از آن همه مردم شریف و شهیدپرور ایران اسلامی است و برای گرامیداشت آن همه باید بسیج باشند. وی ضمن تاکید بر اجرایی نمودن برنامه‌های ارائه شده دستگاه‌ها بیان داشت: برنامه‌هایی موثر خواهد بود که به صورت خودجوش ومردمی باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم بهمن 1393ساعت 8:5  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 رشد و توسعه منطقه در گرو توجه به قابلیتهای کشاورزی

 

ورزقان نیوز1 : مهندس علیمحمدی رئیس جهادکشاورزی شهرستان ورزقان درمصاحبه باورزقان نیوز1 رشد و توسعه این منطقه را درگرو توجه به قابلیت های کشاورزی عنوان کرد . وی درتشریح عملکردجهادکشاورزی ورزقان از استخدام و به کارگیری 20نفر کارشناس متخصص در زمینه های گوناگون درجهادکشاورزی ورزقان خبرداد ، وی تصریح کردکه 10نفر از این کارشناسان دربخش مرکزی و 10نفردیگر درمنطقه خاروانابه ارائه خدمات علمی و تخصصی در زمینه های مختلف می پردازند .  

رئیس جهادکشاورزی ورزقان بااشاره به پروژه سه راهی محمدخان با سرمایه گذاری بخش خصوصی افزود: تابحال از سوی بخش خصوصی 30میلیارد ریال دراین منطقه سرمایه گذاری شده است و برای تکمیل این پروژه تسهیلاتی به میزان 150میلیارد ریال برآورد شده است که 80هکتار از اراضی این پرژه زیر آبیاری تحت فشار قرار خواهد گرفت . وی همچنین از پرورش ماهی 200تنی ، واحداث گلخانه در2 هکتار واز کاشت تابحال  32000اصله نهال سیب اصلاح شده در زمینهای فوق خبرداد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم دی 1393ساعت 18:56  توسط عقیل ستارلو  | 

   

باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون درورزقان تنهاتابلودارد 

خبرگزاری فارس: باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون در ورزقان تنها تابلو دارد  

به گزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، منصور حضرتیان صبح امروز در جلسه هیئت‌های ورزشی شهرستان ورزقان اظهار داشت: جوانان و نوجوانان این شهرستان به باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان که در سال 89 با یک مراسم باشکوه با حضور میهمانان استانی و جمعی از اهالی شهرستان ورزقان افتتاح شد، امید بسته بودند که شاهد پویایی ورزش باشند اما چند ماه بعد از تاسیس و راه‌اندازی آن، تنها تابلو باشگاه در محل خیابان امام ورزقان با یک دفتر، امید و آرزوی جوانان و نوجوانان سرزمین طلای سرخ ایران را ناامید کرد.

وی ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی و خطرات جانی معدن مس سونگون به مردم این شهرستان ورزقان وارد می‌شود اما در مقابل این همه خطرات منافع باشگاه را جوانان شهرستان‌های همجوار و استان‌های دیگر استفاده می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان ورزقان اضافه کرد: جوانان و نوجوانان شهرستان ورزقان در رشته‌های ورزشی ظرفیت بالایی دارند و با این همه محرومیت در چندین رشته ورزشی قهرمان استانی و کشوری مقام کسب کردند.

وی از عدم همکاری و مساعدت باشگاه فرهنگی ورزشی ورزقان به اداره ورزش و جوانان شهرستان و استفاده نکردن ورزشکاران این شهرستان در تشکیل تیم فوتسال امید انتقاد کرد و از مسئولان باشگاه خواست برای احیای ورزش و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی سطح شهرستان همکاری لازم را با اداره ورزش و جوانان داشته باشند.

حضرتیان در پاسخ به سئوالات جوانان و نوجوانان و ورزش دوستان ورزقان در خصوص برگزاری تمام مسابقات لیگ تیم در تبریز، گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان آمادگی کاملی برای برگزاری ادامه بازی‌های لیگ در شهر ورزقان دارد ولی متاسفانه مدیر عامل تیم توجه لازم به شهرستان ندارد و از برگزاری بازی در محل زادگاه تیم فوتسال ممانعت می‌کند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم دی 1393ساعت 14:25  توسط عقیل ستارلو  | 

  

پارک ملی كنتال یکی اززیباترین مناطق طبیعی وحفاظت شده  

 

پارک‌ ملی‌ کمتال با وسعت 7000 هكتار در شمال استان اذربايجان شرقي و مرز بين المللي با جمهوری ارمنستان واقع شده است، این منطقه جزبخش شمال شرقي پناهگاه حيات وحش كيامكی محسوب مي گردد.

احد حاجی زاده کارشناس اداره کل محیط زیست استان آذربایجانشرقی افزود: پناهگاه حیات کیامکی ازسال1352به عنوان منطقه حفاظت شده كيامكی توسط شوراي عالي حفاظت محيط زيست به تصويب رسيده وازسال1354به پناهگاه حيات وحش ارتقايافته است كه درسال1390منطقه كنتال به عنوان منطقه پارك ملی تصويب شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم دی 1393ساعت 17:20  توسط عقیل ستارلو  | 

 

بارش سنگین برف در ورزقان و خاروانا و روستاهای تابعه  

 

اختصاصی ورزقان نیوز1 : بارش سنگین برف از روز پنجشنبه شهرستان ورزقان و خاروانا و روستاهای تابعه را دربرگرفته است ، ارتفاع برف درمنطقه اوزومدول 50سانتی متر و دربرخی نقاط منطقه دیزمار به بیش از 1 متر رسیده است به گزارش هواسناسی استان آذربایجانشرقی، این شهرستان با دمای 27 درجه زیر صفر سردترین نقطه استان درپی بارش سنگین برف بوده است . 

 

به دنبال بارش سنگین برف درشهرستان ورزقان و خاروانا تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشائی راههای روستائی و بین شهری ورزقان و خاروانا ادامه دارد ، جاده های بین شهری همواره با تلاش اکیپ راه و شهرسازی ورزقان در میان برف وکولاک همچنان باز بوده و تلاش برای بازگشائی راههای روستائی ادامه دارد . 

مدیر وبلاگ ورزقان نیوز1 نیز به نوبه خود از تلاشهای خستگی ناپذیر راهداران و رئیس راه و شهرسازی شهرستان ورزقان و خاروانا تقدیر وتشکر می نماید ، راهداران خسته نباشید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم دی 1393ساعت 18:38  توسط عقیل ستارلو  | 

مطالب قدیمی‌تر