ورزقان نیوز1

اخبار ورزقان (اجتماعي - اقتصادي - فرهنگي - سياسي - ادبيات . . .)

 

دوست عزیزجناب آقای حاج جبرئیل عباسی

معاونت بیمه خدمات درمانی استان آذربایجان شرقی

بانهایت تاثر درگذشت پدر بزرگوارتان را خدمت حضرتعالی و سایر بازماندگان تسلیت عرض نموده و ازدرگاه حضرت باریتعالی برای آنمرحوم رحمت و غفران الهی وبه سایر بازماندگان صبر جمیل مسئلت می کنیم  .     

 روحش شاد     یادش زنده باد

 مراسم سومین روزدرگذشت آنمرحوم روز سه شنبه ۱۴/۰۵/۹۳ساعت ۳۰/۶الی ۳۰/۸ بعد از ظهر در مسجد امام محمد باقر (ع) منطقه ۵ شهرک ارم

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مرداد 1393ساعت 10:29  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 میدان داری یک نهادغیر انتفاعی درعرصه های مختلف ورزقان

ورزقان نیوز۱ : تغییر و تحولاتی که امروزه از آغاز به کار اعضای چهارمین دوره شوراهای اسلامی ورزقان از انتخاب شهردار مورد تایید شهرداری و برخی از اعضای شوراهای اسلامی تبریز تا امروز شاهد هستیم سوالاتی را در ذهن هر بیننده ای تداعی می کند به عبارتی انتخاب شهردارورزقان که شهرداری یک نهاد غیر انتفاعی است تاسیاسی ، نقطه آغازین میدان داری شهرداری و اعضای شورای شهر تبریز در ورزقان است .

بعد از انتخاب شهردار ورزقان ، نجفی شهردارتبریزباحضوردرورزقان حمایت مالی شهرداری تبریز از شهر زلزله زده ورزقان را اعلام کردکه چندی پس ازاعلام حمایت مالی شهردارتبریزازشهرزلزله زده ورزقان ، پسرآقا شهردار تبریز به سمت مدیرعاملی تیم مس سونگون انتخاب شد که سوالاتی را درذهن هربیننده ای تداعی می کند :

۱- دلیل اصلی علاقه یا وابستگی اعضای شوراهای اسلامی شهر ورزقان به برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز برای انتخاب شهردار ورزقان چیست ؟

۲ - هدف  از شعار کمک شهرداری تبریز به شهر زلزله ورزقان چه بوده است ؟ آیا این کمک ها تحقق یافته و یا شعاری برای رسیدن به نیت ها و خواسته های شخصی شهردارتبریز بوده است ؟

۳ -دلیل تداوم نقش نجفی شهردار تبریز از مدیرعاملی منطقه آزاد ارس در دولت گذشته تا شهرداری تبریز در دولت تدبیر وامید چه بوده است ؟

۴- به نظر شما آمدن شهرداری تبریز با شعار کمک مالی به شهرداری ورزقان وبه دنبال آن انتخاب پسر شهرداری تبریز به سمت مدیرعاملی تیم مس سونگون بازی بااحساسات مردم این شهرستان محسوب نمی شود؟

 ۵-  دست های پشت پرده ای که این بازی هارا انجام داده و باشعار کمک مالی شهرداری تبریز به شهرداری ورزقان زمینه را برای استفاده شخصی شهردارتبریز جهت انتخاب پسرش به مدیرعاملی تیم مس سونگون فراهم کرده اند چه کسانی هستند ؟

۶- نهاد شهرداری که یک موسسه غیر انتفاعی می باشدچراتااین حدتوانسته است در ورزقان برمسائل مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی سایه افکند ؟ آیا در ورزقان قحط الرجال بوده است که شخصی بدون داشتن هیچ تجربه ای و غیربومی یک شبه با استفاده از موقعیت شخصی وحقوقی پدر خود بتواند مدیرعامل تیم فوتبال مس سونگون شود؟

سوالات فوق و چندین سوال دیگر هستند که در رابطه با مسائل بوجود آمده ازانتخاب شهردارورزقان تا مدیرعامل تیم مس سونگون باید جواب آنها از سوی مسئولین شهرستان  جهت تنویر افکار عمومی این منطقه داده شود . 

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم مرداد 1393ساعت 13:19  توسط عقیل ستارلو  | 

 

آنجاکه پسرشهردارتبریزمدیرعامل تیم مس سونگون می شود 

عقیل ستارلو اندریان : براساس اخبار و اطلاعات بدست آمده نجفی پسر شهردار تبریز مدیرعامل تیم مس سونگون شده است ، نجفی در حالی این سمت را عهده دار می شود که وی  پس از شهردار ورزقان یکی دیگراز افراد غیر بومی در ورزقان است که به سمت مدیرعاملی تیم مس سونگون انتخاب می شود . درانتخاب شهرداری ورزقان و مدیرعامل تیم مس سونگون نفوذ برخی از اعضای شورای شهر تبریز در ورزقان کاملا محسوس است .تیم مس سونگون باتوجه به این که از طریق منابع مالی مجتمع مس سونگون تغذیه می شود ولی تابحال به دلایل نامعلوم نتوانسته است در ورزقان باشگاه احداث کند وتمام بازیهای این تیم درخارج از شهرستان برگزار می شود .

شهرستان ورزقان باتوجه به این که از پتانیسل های عظیم خدادای اعم از منابع و معادن و نیروی انسانی تحصیل کرده برخوردار است ولی به دلایل گوناگونی پاتوقی برای برخی از بازیگران غیر بومی عرصه سیاست می شود . درانتخابات شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز که بنده رتبه ۱۲۳ از ۴۳۲ نفر از شرکت کنندگان در این انتخابات را کسب نمودم حمایت برخی از دوستان از عده انگشت شماری از این کاندیداها کاملامحسوس بود . به عبارتی برخی امروز شهرستان ورزقان را شعبه ای از شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر تبریز تصور می کنند.

کمک شهرداری تبریز به شهر زلزله زده ورزقان

کمک شهرداری تبریز به شهر زلزله زده ورزقان 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم مرداد 1393ساعت 16:10  توسط عقیل ستارلو  | 

 

تصاویری از زیباییهای تابستان در منطقه خاروانا


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهارم مرداد 1393ساعت 15:15  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 پمپاژ آب سد ستارخان به مجتمع مس سونگون و ...

طرح پمپاژ و انتقال آب سد ستارخان به مجتمع مس سونگون یکی از پروژه های نسبتاً بزرگ این مجتمع معدنی در سال های اخیر بوده که گام های اجرائی آن از سال ۱۳۸۰شروع شده و در حال حاضر فاز دوم آن در حال اجرا می باشد.با اجرای این طرح، مجتمع مس سونگون، آب خام مورد نياز خود را از طريق سد ستارخان اهر تأمين می نماید.

هدف از طرح این مقدمه، پرداختن به این موضوع مهم و قابل تأمل می باشد که با عبور این خط لوله از اراضی زراعی روستاهایی که در مسیر طرح قرار گرفته اند اراضی اغلب اهالی روستاها به قیمت های غیرکارشناسی شده و یا بهتر بگوئیم کارشناسی های هدفدار انجام شده عمدتاً به قیمت هر مترمربع کمتر از 100 تومان توسط دست اندرکاران این پروژه(با هویت مشخص) تملک گردیده که نشان از زد و بندهای مالی فراوان در قالب اجرای این پروژه عظیم دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهارم مرداد 1393ساعت 14:59  توسط عقیل ستارلو  | 

 

تمدید مهلت تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس تا مهرماه

عضو هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس از تمدید مهلت تحقیق و تفحص تا مهر ماه ماه سال جاری خبرداد.الله وردی دهقانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت از موافقت هیات رییسه مجلس با تقاضای تمدید مهلت تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس تا مهرماه سال جاری خبرداد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴ ماه از زمان انجام این تحقیق و تفحص با بررسی بودجه و تعطیلات عید نوروز تداخل داشت از این رو فرصت کافی برای انجام این تحقیق نداشتیم.این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی موارد، مشکلات و تخلفات احتمالی مالی، سهل انگاری های احتمالی در بحث اکتشاف، تخلفات احتمالی در حوزه پژوهشی معادن و طولانی شدن طرح های در دست اجرا ، مشکلات مدیریتی و هم ریخت و پاش های مالی را از جمله محورهای این تحقیق و تفحص عنوان کرد./

+ نوشته شده در  جمعه سوم مرداد 1393ساعت 16:33  توسط عقیل ستارلو  | 

 

جملات قصار و زیبا از بزرگان

گاندی : شاد کردن قلبی با یک عمل، بهتر از هزاران سر است که به نیایش خم شده باشد.

الوین تافلر: بی سوادان قرن ۲۱ کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند ، بلکه کسانی هستند که نمی توانند آموخته های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند …

....نعره هیچ شیری خانه چوبی مرا خراب نمی کند، من از سکوت موریانه ها می ترسم.

... گورستان ها پر از افرادی است که روزی گمان می کردن که . . . چرخ دنیا بدون آنها نمی چرخد.

“وین دایر” : تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم تیر 1393ساعت 18:14  توسط عقیل ستارلو  | 

 

چینی ها و استخراج معدن طلای مزرعه شادی ورزقان

ورزقان – خبرگزاری مهر: رئیس دادگستری شهرستان ورزقان گفت: چینی ها با مشارکت سرمایه گذاران داخلی طلای معدن مزرعه شادی ورزقان را استخراج می کنند.به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فرهنگ پور عصر امروز شنبه در جلسه اعضای ستاد حمایت از سرمایه گذاری خارجی ورزقان با بیان اینکه شهرستان ورزقان ظرفیت ها و ذخایر معدنی خوبی برای سرمایه گذاری دارد، گفت: موانع و مشکلات عملیات اجرایی معدن طلای مزرعه شادی ورزقان رفع شده است.وی ادامه داد: با شروع عملیات احداث کارخانه و بهره برداری از این معدن رونق اقتصادی در ورزقان بیشتر و برای 80 نفر اشتغال زایی می شود.

وی با تاکید بر اینکه به زودی با مشارکت شرکت ایرانی و چینی عملیات اجرایی معدن آغاز می شود، گفت: برای این منظور 150 میلیارد ریال ازطرف شرکت چینی در این معدن سرمایه گذاری می شود.فرهنگ پور ابراز امیدواری کرد که با اجرای این پروژه فرصت های شغلی مناسبی برای جوانان ورزقان ایجاد می شود، ادامه داد: حوزه کاری این معدن در 11.5 هکتار از اراضی روستای مزرعه شادی ورزقان محدود شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم تیر 1393ساعت 10:32  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 عدم بازسازی روستاهای آسیب دیده منطقه خاروانا

ورزقان نیوز۱ : زلزله ۲۱ مرداد سال ۹۱ باعث تخریب و آسیب جدی به بافت های مسکونی و تجاری و زیرساخت های تولید وکشاورزی و . . در شهرستان ورزقان شد که با استقرار ستادهای معین بیش از ۱۰۰روستا درورزقان بازسازی شدند اما در این میان عدم توجه مسئولین بنیادمسکن و سایر مسئولین منطقه در دولت دهم بازسازی ۴۸ روستای تابعه خاروانا و خود این شهر برای همیشه به فراموشی سپرده شد .

باتوجه به اینکه امر بازسازی توسط ستادهای معین انجام می گیرد اما درمنطقه خاروانا بنیاد مسکن ورزقان از واگذاری احداث منازل روستائی به ستادهای بازسازی طفره رفته و تنها با پرداخت وام موافقت کرده بود و چون بنیه مالی مردم این منطقه پایین است از دریافت وام منصرف شده و برای همیشه شکاف و فاصله طبقاتی در دو منطقه شهرستان ورزقان ایجاد گردید . در این رابطه عدم توجه کلیه مسئولین پس از زلزله ۲۱ مرداد ۹۱ به منطقه خاروانا کاملا مشهود است .

 باتوجه به اینکه عمر دولت دهم پس از بازسازی مناطق زلزله زده تمام شد و دردولت تدبیر و امید ریاست بنیاد مسکن ورزقان هم تغییر کرد،امابا روند کنونی هیچ امیدی به بازسازی روستاهای منطقه خاروانا وجود ندارد مگر اینکه مدیریت جدید بنیاد مسکن و فرماندار دولت تدبیر و امیدتمهیدات ویژه ای دراین راستا بیندیشند اما با وجود کم وکاستی های زیاد فرمانداری و مسئولین بنیاد مسکن و . .. در دولت گذشته امکان فعال سازی دوباره ستادهای معین و بازسازی منطقه خاروانا نزدیک به صفر است .

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم تیر 1393ساعت 11:18  توسط عقیل ستارلو  | 

 

تیرماه هرسال و همایش خانوادگی مردم روستای سقای

عقیل ستارلو اندریان : مردم روستای سقای بخش خاروانا درشهرستان ورزقان همه ساله و دراوایل تیرماه طی همایشی خانوادگی در منطقه پیر سقای این روستا حضور یافته و با ذبح بزغاله وگوسفند این روز را درطبیعت گرامی می دارند. دیروزاین همایش با حضور تمامی خانواده ها در منطقه زیبای پیرسقای این روستا برگزار شد.

مراسم پیرسقای روستای سقای زادگاه علامه جعفری همه ساله در یکی از روزهای جمعه تیرماه برگزار می شود . روزی که این مراسم سنتی برگزار می شود یکی از اهالی صبح زود با مناجات دادن مردم این را برای این همایش خانوادگی دعوت می کند و از ساعت ۹ صبح مردم این روستا با هروسیله ای که شده خود را به منطقه سرسبز پیرسقا می رسانند و با پختن برنج وذبح بزغاله و گوسفند این روز را درطبیعت به جشن و سرور می پردازند . برگزاری چنین همایشی ریشه در آداب و رسوم مردم این روستا داشته و سینه به سینه از نسل های گذشته این روستا حتی به جوانان وکودکان نیز انتقال یافته و امروز امایش خانوادگی پیر سقای روستای سقای جزء یکی از آیین های محلی استان آذربایجان شرقی محسوب می شود .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هفتم تیر 1393ساعت 12:31  توسط عقیل ستارلو  | 

 

نگاهی به آرایش جریانات سیاسی آذربایجانشرقی برای 

انتخابات مجلس دهم

 اصلاح طلبان آذربایجان شرقی فعالیت های خود را برای بدست آوردن ۱۹ کرسی آذربایجان شرقی در مجلس دهم آغاز کرده اند و در همین راستا ضمن جذب نیروهای جوانتر به بازگرداندن سیاست مدار های کهنه کار خود به صحنه امیدوارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از ائل پرس , در حالی بازار فعالیت های سیاسی انتخابات مجلس دهم و حتی مجلس خبرگان رهبری خیلی زودتر از موعد آغاز شده است؛ فعالیت های چهره ها و گروه های اصلاح طلب در آذربایجان شرقی نیز به شدت رو به فزونی گذاشته است.

اصلاح طلبان و آغاز پروسه انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی با پیامک و جلسه حضور چهره شاخصی چون جبارزاده در استانداری باعث شده است تا سیاسیون اصلاح طلب و کارگزاران در استان قوت گرفته و با توجه به جو عمومی کشور بسیار زودتر از آنچه باید؛ به فکر سامان دادن اوضاع خود برای انتخابات اسفند 94 و اردیبهشت 95 هستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هفتم تیر 1393ساعت 10:55  توسط عقیل ستارلو  | 

 

تاسیس شعبه سازمان تامین اجتماعی ورزقان

مهندس دهقانی: مجوز تاسیس شعبه مستقل سازمان تامین اجتماعی در شهرستان ورزقان را اخذ کرده ایم. و بزودی این شعبه کار خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان را شروع خواهد کرد. ضمنا مجوز تاسیس شعبه اداره بیمه سلامت شهرستان ورزقان را گرفته ایم که در حال پیگیری استقرار شعبه برای خدمات رسانی به مردم هستیم.

+ نوشته شده در  شنبه هفتم تیر 1393ساعت 9:50  توسط عقیل ستارلو  | 

 

آبشارگول آخور هرهفته میزبان هزاران نفر از مسافران طبیعت

ورزقان نیوز۱ : آبشار گول آخور یکی از مناظرزیبای استان آذربایجان شرقی است که درشهرستان ورزقان و منطقه خاروانا قرار دارد، به لحاظ وجودچشم اندازهای توریستی این آبشار یکی از بهترین مناطق توریستی کشور محسوب می شود که سالانه هزاران نفر از تورها وخانواده هارا از اقصی نقاط کشور ودنیا میزبانی می کند . این آبشار از سرچشمه های رودخانه حاجیلار چائی که از روستای گول آخور سرچشمه گرفته وبه رود ارس منتهی می شود سرازیر شده وجلوه ای خاص به طبیعت این منطقه داده است .

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم خرداد 1393ساعت 16:19  توسط عقیل ستارلو  | 

 

آیت الله شیخ خلیل جلیلی  اندریان به رحمت خدا پیوست

عقیل ستارلو اندریان : آیت الله شیخ خلیل جلیلی تبریزی اندریان فرزند مرحوم حاج جلیل یکی ازاساتید برترحوزه و دانشگاه بودکه بیستم خردادماه سال ۱۳۹۳ درشهر قم جان به جان آفرینان تسلیم کرد . ایشان درروستای اندریان چشم به جهان گشوده و بعدهابرای ادامه تحصیل و تدریس به شهر قم مهاجرت کرده اندآیت الله جلیلی ریاست سابق مجمع روحانیون ارسباران را نیز برعهده داشتند وی شاگردان زیادی را در حوزه و دانشگاه تربیت نموده است . روحش شاد یادش زنده باد

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم خرداد 1393ساعت 13:21  توسط عقیل ستارلو  | 

 

پروژه بهسازی وآسفالت جاده خاروانا-ورزقان به کمارفت!

اختصاصی خاروانا نیوز: همانطور که قبلا اطلاع رسانی شد سفر وزیر راه و شهرسازی به منطقه خوش یمن بوده و چندی پیش اعتبار مناسبی برای اجرای آسفالت روکش جاده خاروانا - ورزقان از سوی وزیر اختصاص یافت. بر اساس خواسته مسئولین بخش و مذاکرات شورای شهر خاروانا با مدیر کل راه و شهرسازی استان و همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان قرار شده بود قطعه خاروانا- لیلاب بهسازی شده و به دنبال آن آسفالت ریزی از خاروانا شروع شود. علیرغم اینکه از دو هفته پیش یک دستگاه بولدوزر نیز جهت اجرای این عملیات به خاروانا ارسال شده است، متاسفانه هیچگونه عملیات اجرایی برای بهسازی قطعه مذکور شروع نشده است. بر اساس اطلاعات کسب شده، کارشناسان امر جاده موجود لیلاب - خاروانا را تایید نمی کنند و به دلیل داشتن رانش! هزینه کرد برای بهسازی و آسفالت این قطعه را بیهوده تلقی می کنند. لذا خواهان اجرا و فعالسازی جاده پایین دست لیلاب یعنی همان جاده ای که از قره قیه گذشته و بدون گذر از لیلاب و خاروانا به جاده نوجه مهر متصل می شود، هستند. این جاده که به جاده ال... معروف است، یکی از پروژه هایی به شمار می رود که چندی پیش با هدف در بن بست قرار دادن خاروانا مدنظر قرار گرفت و حتی قسمتی از پل های ان اجرا شد.

مسئولین شهر و بخش خاروانا به ویژه شورای شهر طی جلسات مختلفی که با مسئولین ذیربط برگزار نموده اند، بر عملیاتی نشدن این جاده تاکید داشته و خواهان اجرای عملیات جاده جدید از نزدیکترین مسیر ممکن به شهر خاروانا هستند. مسئولین محترم باید توجه داشته باشند که با اجرای جاده از مسیر قدیمی مرکز بخش خاروانا در بن بست قرار گرفته و همه تلاش های دلسوزان گذشته و حال شهر و منطقه بر باد خواهد رفت و منطقه خاروانا که اخیرا در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است از هر نظر رو به افول خواهد گذاشت. امیدواریم کارشناسان حوزه راه و ترابری با مد نظر قرار دادن این موضوع مطالعه احداث قطعه جدید را در دستور کار خود قرار دهند.

+ نوشته شده در  جمعه سی ام خرداد 1393ساعت 7:46  توسط عقیل ستارلو  | 

 

                         لزوم احداث هنرستان فنی در منطقه خاروانا

به قلم: محمد حسن اسدی گوراند

با اینکه شهرستان ورزقان دارای معادن بزرگی همچون معدن مس سونگون و معدن طلای اندریان می باشد، ولی وجود این معادن بزرگ تا حالا نتوانسته گره از مشکل بزرگ منطقه، که همان مشکل اشتغال جوانان میباشد؛ بازکند. بطوری که اکثرجوانان جهت اشتغال مجبور به مهاجرت به شهرهای دیگرمیشوند. به نظر میرسد درآینده هم؛ حتی با رونق گرفتن این معادن؛ ازجمله معدن طلای اندریان؛ جوانان همچنان با مشکل اشتغال در این معادن مواجه باشند، چراکه نیروی انسانی مورد نیاز برای معادن بایستی داری تحصیلات فنی و صنعتی باشند. ولی جوانان منطقه خاروانا به دلیل نبود هنرستان فنی و واحدهای فنی وحرفه ای دررشته های نظری ادامه تحصیل میدهند. لذاجهت کمک به جوانان منطقه به جهت اشتغال دراین معادن؛ لزوم احداث هنرستان فنی و واحدهای فنی وحرفه ای در منطقه خاروانا کاملا مشهود است.امیدواریم مسئولین محترم منطقه در این زمینه اقداماتی را انجام دهند.

منبع: http://www.gorand.blogfa.com/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393ساعت 21:27  توسط عقیل ستارلو  | 

 

نقش اتوبان تبریز-ایروان درشهرستان ورزقان و منطقه خاروانا

عقیل ستارلو اندریان : اتوبان تبریز - ارمنستان یکی از پروژه های ملی است که عملیات اجرائی آن با سرعت هرچه بیشتر درحال انجام است ، احداث این بزرگراه از جمله پروژه های مهم و حیاتی در بخش راه و ترابری كشور است كه با توجه به مسیر مواصلاتی، افق گردشگری آن بیش از ابعاد اقتصادی جلوه نمایی می كند.

اتوبان تبریز ـ ارمنستان به طول ۱۲۰ کیلومتر از سه راهی نوردوز تا تبریز اجرا می شود که حدفاصل ۷۰ کیلومتری از داخل شهر خاروانا نیز با احداث این اتوبان در مسیر یک جاده ترانزیتی قرار و شهر خاروانا از بن بست کنونی خارج می شود . باتوجه به اینکه این اتوبان درآینده مس سونگون را نیز به شهر تبریز متصل می کند دارای موقعیت استراتژیک اقتصادی برای محال اوزومدول نیز می باشد . بااین تحلیل نتیجه گیری می شود که درافق ۳ سالی که این پروژه تکمیل خواهدشدمسافت بین شهرهای ورزقان وخاروانا در کمتر از ۱ ساعت طی خواهد شد به عبارتی اتوبان تبریز -ایروان نقش مهمی در توسعه وآبادانی مناطق دیزمار واوزومدول ایفا خواهد کرد.

باتوجه به این که مناطق دیزمار واوزومدول در فاصله ۳۰ تا ۷۰کیلومتری شهر تبریز قرار دارند و با احداث این اتوبان دسترسی به مرکزاستان سریع و آسان خواهد شد شاهد احداث ویلاها و انواع کارخانجات و باغات در کنار این جاده خواهیم بود .

+ نوشته شده در  شنبه سوم خرداد 1393ساعت 8:53  توسط عقیل ستارلو  | 

 

مردم روستاهای انویق و آوانسر از توابع شهرستان ورزقان، در نامه ای به استاندار آذربایجان شرقی، خواستار رسیدگی مسوولان به مشکلات جاده ای، نبود آب شرب بهداشتی و سایر امکانات درمانی و ... شدند.

گروه اجتماعی – در این نامه آمده است: باوجود ساخت هزاران کیلومتر جاده و بزرگراه در 30 سال گذشته، درخواست سی ساله مردم این روستاها برای احداث جاده در این دو روستای دور افتاده بی پاسخ مانده و موجبات مهاجرت بیشتر، عدم دسترسی به امکانات درمانی و مرگ و میر را فراهم ساخته است. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت 1393ساعت 13:32  توسط عقیل ستارلو  | 

 

                                        یکشنبه بازار خاروانا!

خاروانا نیوز: وجود هفته بازار در نقاط شهری و روستایی یکی از راههای دسترسی مردم به کالاهای ارزان قیمت محسوب می شود. از سوی دیگر وجود چنین بازارهایی بخش کسب و کار مناطق را رونق می بخشد. لذا با در نظر گرفتن مزایای وجود هفته بازار در شهر، شورای اسلامی شهر از شهرداری درخواست نمود که نسبت به استقرار هفته بازار در شهر اقدام نماید. عوامل شهرداری نیز با تلاش و پیگیری مستمر خود این امر را تحقق بخشیدند و یکشنبه بازار در شهر خاروانا دایر شد. بر این اساس، روزهای یکشنبه هر هفته فروشندگان بساط خود را در محل خیابان شهید رحمانی چیده و در معرض دید مشتریان قرار می دهند. این هفته بازار که از 3 هفته گذشته شروع شده است روند رو به رشدی را طی نموده و در یکشنبه هفته جاری به طور معنی داری بر تعداد فروشندگان شرکت کننده در بازار افزوده شده بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت 1393ساعت 13:20  توسط عقیل ستارلو  | 

 

شهرک ساحلی لیلاب و شهرساحلی خاروانا درکنار سدحاجیلار

ورزقان نیوز۱ : منطقه دیزمار بامرکزیت شهرخاروانا بخش عظیمی از پتانسیل های غنی منابع طبیعی و انواع معادن و نعمت های خدادادی را درخود جای داده است . دشت لیلاب و خاروانا یکی از مناطق وسیع و دیم شهرستان ورزقان است که با آب گیری سدحاجیلار به یک شهرک ساحلی تبدیل خواهد شد . شهرک ساحلی لیلاب جدید و خاروانا پیامد احداث سدحاجیلار خواهدبود به طوری که عملیات تفکیک اراضی شهرک جدید لیلاب در قطعه های ۳۷۰ متری و۱۰۰۰متری و بیشتر با کاربری مسکونی و ویلا و نظامی و... توسط بنیاد مسکن انجام گرفته و درآینده ای نه چندان دور شاهد زیباترین شهر ساحلی شمالغرب کشور از سدحاجیلار تا خاروانا خواهیم بود .

با تکمیل سدحاجیلار ، لیلاب جدید به یک منطقه و شهری بسیار زیبا و مفرح تبدیل خواهد شد و پیش بینی می شود حد فاصل لیلاب جدید و شهر خاروانا به منطقه مسکونی تبدیل شده و عبور اتوبان تبریز - اسپیران و ارمنستان از این منطقه ، شهر زیبای ساحلی خاروانا و شهرک لیلاب جدید را هرچه بیشتر توسعه خواهد داد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم فروردین 1393ساعت 19:42  توسط عقیل ستارلو  | 

مطالب قدیمی‌تر