ورزقان نیوز1

اخبار ورزقان (اجتماعي - اقتصادي - فرهنگي - سياسي - ادبيات . . .)

 

 رشد و توسعه منطقه در گرو توجه به قابلیتهای کشاورزی

 

ورزقان نیوز1 : مهندس علیمحمدی رئیس جهادکشاورزی شهرستان ورزقان درمصاحبه باورزقان نیوز1 رشد و توسعه این منطقه را درگرو توجه به قابلیت های کشاورزی عنوان کرد . وی درتشریح عملکردجهادکشاورزی ورزقان از استخدام و به کارگیری 20نفر کارشناس متخصص در زمینه های گوناگون درجهادکشاورزی ورزقان خبرداد ، وی تصریح کردکه 10نفر از این کارشناسان دربخش مرکزی و 10نفردیگر درمنطقه خاروانابه ارائه خدمات علمی و تخصصی در زمینه های مختلف می پردازند .  

رئیس جهادکشاورزی ورزقان بااشاره به پروژه سه راهی محمدخان با سرمایه گذاری بخش خصوصی افزود: تابحال از سوی بخش خصوصی 30میلیارد ریال دراین منطقه سرمایه گذاری شده است و برای تکمیل این پروژه تسهیلاتی به میزان 150میلیارد ریال برآورد شده است که 80هکتار از اراضی این پرژه زیر آبیاری تحت فشار قرار خواهد گرفت . وی همچنین از پرورش ماهی 200تنی ، واحداث گلخانه در2 هکتار واز کاشت تابحال  32000اصله نهال سیب اصلاح شده در زمینهای فوق خبرداد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم دی 1393ساعت 18:56  توسط عقیل ستارلو  | 

   

باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون درورزقان تنهاتابلودارد 

خبرگزاری فارس: باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون در ورزقان تنها تابلو دارد  

به گزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، منصور حضرتیان صبح امروز در جلسه هیئت‌های ورزشی شهرستان ورزقان اظهار داشت: جوانان و نوجوانان این شهرستان به باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان که در سال 89 با یک مراسم باشکوه با حضور میهمانان استانی و جمعی از اهالی شهرستان ورزقان افتتاح شد، امید بسته بودند که شاهد پویایی ورزش باشند اما چند ماه بعد از تاسیس و راه‌اندازی آن، تنها تابلو باشگاه در محل خیابان امام ورزقان با یک دفتر، امید و آرزوی جوانان و نوجوانان سرزمین طلای سرخ ایران را ناامید کرد.

وی ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی و خطرات جانی معدن مس سونگون به مردم این شهرستان ورزقان وارد می‌شود اما در مقابل این همه خطرات منافع باشگاه را جوانان شهرستان‌های همجوار و استان‌های دیگر استفاده می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان ورزقان اضافه کرد: جوانان و نوجوانان شهرستان ورزقان در رشته‌های ورزشی ظرفیت بالایی دارند و با این همه محرومیت در چندین رشته ورزشی قهرمان استانی و کشوری مقام کسب کردند.

وی از عدم همکاری و مساعدت باشگاه فرهنگی ورزشی ورزقان به اداره ورزش و جوانان شهرستان و استفاده نکردن ورزشکاران این شهرستان در تشکیل تیم فوتسال امید انتقاد کرد و از مسئولان باشگاه خواست برای احیای ورزش و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی سطح شهرستان همکاری لازم را با اداره ورزش و جوانان داشته باشند.

حضرتیان در پاسخ به سئوالات جوانان و نوجوانان و ورزش دوستان ورزقان در خصوص برگزاری تمام مسابقات لیگ تیم در تبریز، گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان آمادگی کاملی برای برگزاری ادامه بازی‌های لیگ در شهر ورزقان دارد ولی متاسفانه مدیر عامل تیم توجه لازم به شهرستان ندارد و از برگزاری بازی در محل زادگاه تیم فوتسال ممانعت می‌کند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم دی 1393ساعت 14:25  توسط عقیل ستارلو  | 

  

پارک ملی كنتال یکی اززیباترین مناطق طبیعی وحفاظت شده  

 

پارک‌ ملی‌ کمتال با وسعت 7000 هكتار در شمال استان اذربايجان شرقي و مرز بين المللي با جمهوری ارمنستان واقع شده است، این منطقه جزبخش شمال شرقي پناهگاه حيات وحش كيامكی محسوب مي گردد.

احد حاجی زاده کارشناس اداره کل محیط زیست استان آذربایجانشرقی افزود: پناهگاه حیات کیامکی ازسال1352به عنوان منطقه حفاظت شده كيامكی توسط شوراي عالي حفاظت محيط زيست به تصويب رسيده وازسال1354به پناهگاه حيات وحش ارتقايافته است كه درسال1390منطقه كنتال به عنوان منطقه پارك ملی تصويب شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم دی 1393ساعت 17:20  توسط عقیل ستارلو  | 

 

بارش سنگین برف در ورزقان و خاروانا و روستاهای تابعه  

 

اختصاصی ورزقان نیوز1 : بارش سنگین برف از روز پنجشنبه شهرستان ورزقان و خاروانا و روستاهای تابعه را دربرگرفته است ، ارتفاع برف درمنطقه اوزومدول 50سانتی متر و دربرخی نقاط منطقه دیزمار به بیش از 1 متر رسیده است به گزارش هواسناسی استان آذربایجانشرقی، این شهرستان با دمای 27 درجه زیر صفر سردترین نقطه استان درپی بارش سنگین برف بوده است . 

 

به دنبال بارش سنگین برف درشهرستان ورزقان و خاروانا تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشائی راههای روستائی و بین شهری ورزقان و خاروانا ادامه دارد ، جاده های بین شهری همواره با تلاش اکیپ راه و شهرسازی ورزقان در میان برف وکولاک همچنان باز بوده و تلاش برای بازگشائی راههای روستائی ادامه دارد . 

مدیر وبلاگ ورزقان نیوز1 نیز به نوبه خود از تلاشهای خستگی ناپذیر راهداران و رئیس راه و شهرسازی شهرستان ورزقان و خاروانا تقدیر وتشکر می نماید ، راهداران خسته نباشید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم دی 1393ساعت 18:38  توسط عقیل ستارلو  | 

 

نظام بودجه بندی کشور عادلانه نیست  

«اللهوردی دهقانی»در نشست شورای برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه ورزقان با وجود ظرفیت های مناسب توسعه محروم مانده است افزود: روزبروز، فاصله شهرهای کوچک با دیگر شهرها بیشتر و شاهد افزایش مهاجرت به مناطق برخوردار هستیم.

وی با اعلام اینکه تاکنون هفت درصد معادن ورزقان شناسایی شده است، گفت: شناسایی کانی های معدنی از طریق ژئوفیزیک هوایی در کشور دقیق نیست.

دهقان از برگزاری مناقصه استخراج معادن پهنه ارسباران به مرکزیت ورزقان با یک شرکت کننده (شرکت ملی مس) انتقاد کرد.

وی اجرایی شدن سند تدبیر و توسعه را نیازمند آماده کردن زیرساخت ها دانست و گفت: باید هسته های فرهنگی در این سند بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار ورزقان در این نشست قابلیت های این شهرستان را جنگل های ارسباران و تنوع گیاهان دارویی، ظرفیت مناسب زنبورداری، سهم قابل توجه تولید حبوبات استان و سازگاری با کشت زعفران، وجود معادن فلزی، نزدیکی به مرزهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و منطقه آزاد ارس وجود آثار تاریخی و فرهنگی متعدد و روستاهای هدف گردشگری دانست.

علی وفادار خرد بودن اراضی و سنتی بودن تولید کشاورزی، کمبود آب کشاورزی، ضعف در اجرای سامانه های نوین آبیاری و آلودگی محیط زیست در اثر پسماند معادن را از تنگناهای این شهرستان عنوان کرد.

در نشست  شورای برنامه ریزی استان، سند تدبیر و توسعه شهرستان ورزقان تصویب شد.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم دی 1393ساعت 15:55  توسط عقیل ستارلو  | 

 

بارش برف و کولاک شدید راه 110 روستا در ورزقان را بست  

عسگر محمودی رئیس راه وشهرسازی شهرستان ورزقان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیمی 40 نفره از راهداران این اداره با 30 دستگاه ماشین آلات برف روبی از نیمه شب دیشب مشغول برف روبی در جاده های بین شهری و روستایی شهرستان با وجود کولاک و بارش شدید هستند.

وی گفت: هم اکنون تمام راه های ارتباطی بین شهری برف روبی شده و تردد در آنها جریان دارد و غیر از روستاهایی که در کنار و محدوده جاده اصلی بین شهری هستند، راه ارتباطی مابقی روستاها همچنان بسته است.

وی با اشاره به اینکه تمام امکانات محدود اداره راه و شهرسازی شهرستان برای بازگشایی جاده های دسترسی در تلاش هستند، گفت: در این شهرستان نزدیک به 800 کیلومتر جاده دسترسی بین شهری و روستایی قرار دارد که 150 کیلومتر آن بین شهری است.

وی نیاز فعلی اداره راه و شهرسازی ورزقان را ماشین آلات برف روبی اعلام کرد.

شهرستان ورزقان با 163 روستا و 2 شهر 50 هزارنفر جمعیت در 75 کیلومتری شمال تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی قرار

+ نوشته شده در  شنبه بیستم دی 1393ساعت 15:52  توسط عقیل ستارلو  | 

 

دکتر محمودی پژوهشگر برتر استانی شد 

 

ورزقان نیوز1 : جشنواره انتخاب و معرفی برترینهای پژوهشی اساتید بسیجی در سال ۱۳۹۳به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
در این مراسم دکتر امیر محمودی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورزقان با ارائه آثار علمی و پژوهشی خود به این جشنواره ، موفق به کسب عنوان پژوهشگر نمونه استانی شد. 

مدیر وبلاگ ورزقان نیوز1 به نوبه خود انتخاب بجا و شایسته جناب آقای دکتر محمودی ریاست محترم دانشگاه آزاد ورزقان رابه عنوان پژوهشگرنمونه استانی به جامعه علمی و دانشگاهی شهرستان ورزقان و منطقه خاروانا تبریک عرض می نماید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم دی 1393ساعت 15:54  توسط عقیل ستارلو  | 

 

  پیام رئیس آموزش وپرورش خاروانابمناسبت هفتم دیماه

جعفررزمی رئیس اداره آموزش وپرورش خاروانا در پیامی سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی به همه فعالان عرصه تعلیم و تربیت تبریک گفت : شکوفایی و اعتلای کشور عزیزمان ایران مرهون تلاشهای مستمر و بی وقفه ومجاهدت خستگی ناپذیر فعالان عرصه تعلیم تربیت می باشد واهتمام به امر سواد آموزی یکی ازمهمترین شاخصه های بسط عدالت آموزشی است که باید در جهت انجام آن وریشه کنی بیسوادی در جامعه اقدام شود وهمچنین انسداد مبادی بیسوادی از مهمترین اولویتهای عرصه تعلیم وتربیت می باشد فعالیت در امر سواد آموزی ارزنده ترین هدیه آموزش دهندگان به افراد محروم از نعمت خواندن و نوشتن می باشد ایشان در آخر برای تلاشگران عرصه سواد آموزی آرزوی توفیق نمودند .

+ نوشته شده در  جمعه پنجم دی 1393ساعت 10:49  توسط عقیل ستارلو  | 

 

رحلت پیامبراکرم (ص) وامام حسن مجتبی(ع)

وامام رضا (ع) تسلیت باد

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام آذر 1393ساعت 16:5  توسط عقیل ستارلو  | 

 

شب یلداطولانی ترین شب سال در ورزقان و خاروانا  

 

عقیل ستارلو اندریان :مردم شهرستان ورزقان و خاروانا  به عنوان يكي از خطه‌هاي زرخيز استان آذربایجانشرقی و ايران زمين براي زنده نگه داشتن شب يلدا (چله گئجه سی )، آداب و رسوم ويژه‌اي دارند.

مردم ورزقان و خاروانا در شب يلدا، "چيلله قارپيزي" (هندوانه چله) مي‌خورند و معتقدند با خوردن هندوانه، لرز و سوز سرما به تنشان تاثير نداشته و اصلا سرماي زمستان را حس نمي‌كنند. در بيشتر شهرها و روستاهاي این منطقه ، رسم بر اين است كه كساني كه نامزد هستند در دوران نامزدي در اين شب براي نامزدهاي خود "خوانچه" طبق مي‌فرستند.
هندوانه مهمترين خوراك شب چله مردم ورزقان وخاروانا است. اغلب مردم در اين شب برنج، مرغ پخته و بعداز شام نيز از تنقلات موجود در منزل شامل قاورقا (گندم برشته با شاهدانه)آجيل، لبو، هويچ، حلواي گردو ،انواع ميوه،هندوانه و خشكبارهايي چون انگور، بادام و سنجدو . . . ميل مي‌كنند.
ريش‌سفيد خانواده در حالي كه با چاقو هندوانه را مي‌برد، مي‌گويد قادا بلاميزي بو گئجه كسدوخ (بلاياي خودمان را امروز بريديم
).


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم آذر 1393ساعت 13:6  توسط عقیل ستارلو  | 

 

توسعه چشمگیر شبکه اینترنت در خاروانا  

 

بنابر گزارش اختصاصی خاروانا نیوز : یکی از مهمترین مشکلات شهرهای کوچک در عصر ارتباطات و اطلاعات، نبود زیرساختهای مناسب و کافی جهت ارتباط با شبکه جهانی اینترنت است. شهر خاروانا یکی از شهرهایی است که چند سال پیش با پیگیری مسئولین وقت صاحب اینترنت پرسرعت شد. علیرغم وجود مشکلات متعدد در آن زمان و نبود تقاضای کافی از سوی اهالی، تعداد 128 پورت اینترنت ADSL در مرکز مخابرات خاروانا راه اندازی شد. با گذشت زمان تعداد متقاضیان اینترنت پرسرعت در این شهر افزایش یافت به طوری که سال پیش تمامی پورت های موجود فروخته شده و متقاضیان زیادی در صف خرید این سرویس ها به انتظار نشستند. با اتمام پورت های موجود مسئول مخابرات خاروانا درخواست افزایش پورت ها را به اداره مخابرات شهرستان اعلام نمود ولی علیرغم پیگیری های متعدد ایشان این درخواست بی پاسخ ماند. طی هفته های گذشته با پیگیری بخشداری و شورای شهر خاروانا، این درخواست جامه عمل پوشید و بر اساس اظهارات مسئول مخابرات خاروانا، تعداد پورت های موجود به 256 پورت افزایش یافت. لذا با توسعه زیرساختهای اینترنت پرسرعت در مرکز مخابرات خاروانا، واگذاری سرویس های اینترنت ADSL به متقاضیان جدید بدون هیچگونه مشکلی فراهم شده است. 

 مدیر وبلاگ ورزقان نیوز1 هم به نوبه خود از فعالان ارتباطی شهرستان ورزقان و منطقه خاروانا و سایر مسئولین که درراستای ارتقاء کمی و کیفی ارتباطات اعم از تلفن های ثابت ، همراه اول و سایر اپراتورها و اینترنت تلاش می کنند تقدیر و تشکر می نماید .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم آذر 1393ساعت 12:8  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 آموزش رایگان در مرکزآموزش فنی و حرفه ای ورزقان 

مقصود امانی رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان ورزقان در گفت وگو با آوای ورزقان در خصوص رشته های این مرکز گفت:رشته های ذیل در این مرکزفعال بوده ودر این رشته ها به آموزش کارآموز می پردازیم.

در زمینه کشاورزی:رشته های زنبور داری و پرورش ماهیان زینتی

در زمینه صنعت:رشته معدن(۱-معدن کار عمومی ۲-کارگر دستگاه حفاری ۳-لک گیر 

۴-گارگر استخراج زغال)

– رشته مکانیک(تعمیر اتو مبیل های سواری،دریل کار،اره کار)

– رشته برق:برق صنعتی وساختمان (درجه ۱و۲)

– رشته صنایع چوب:نجاری،کابینت سازی،معرق کاری

– رشته کامپیوتر در زمینه آموزش خواهران


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم آذر 1393ساعت 10:58  توسط عقیل ستارلو  | 

 

 ضرورت تجهیز و راه اندازی بیمارستان ورزقان 

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی وفادار در بازدید از ساختمان این بیمارستان افزود: دهها میلیارد ریال برای احداث و راه اندازی بیمارستان هزینه شده است. 
وی با تاکید بر اینکه بیش از 80 درصد جمعیت شهرستان در 163 روستا ساکن هستند، گفت: با راه اندازی امکانات اولیه بیمارستان درجه سه در این شهرستان و وجود چند نفر پزشک متخصص می توان مشکلات زیاد اهالی را مرتفع کرد. 
فرماندار ورزقان اظهار کرد: نبود دستگاه عکس برداری، آزمایشگاه تخصصی و امکانات اولیه دیگر مشکلات زیادی را به وجود آورده است.
وی ایجاد داروخانه شبانه روزی در درمانگاه و حضور مسوول فنی داروخانه را ضروری ارزیابی کرد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم آذر 1393ساعت 10:53  توسط عقیل ستارلو  | 

 

  اقامت دربیمارستان ورزقان ممنوع است !

  

به گزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، علی وفادار در بازدید از بیمارستان 24 تختخوابی علامه جعفری ورزقان خواستار راه‌اندازی بخش‌های بستری این بیمارستان شد.

وفادار ادامه داد: تنها بیمارستان احداث شده ورزقان در اوایل سال 92 به بهره‌برداری رسیده و مردم شهرستان به این بیمارستان امید بسته بودند که متاسفانه فقط بخش اورژانس بیمارستان راه‌اندازی شده و آن هم انتقال و ارائه خدمات بهداشتی درمانی مرکز بهداشتی درمانی شبانه‌روزی ورزقان به محل بیمارستان است.

فرماندار ورزقان ادامه داد: در این شهرستان نزدیک به 50 هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند و 80 درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند و با وجود چندین معدن در این شهرستان نیاز ضروری دارد بخش‌های موجود بیمارستان به زودی راه‌اندازی شود تا مردم در مواقع ضروری و نیاز با مشکل برخورد نکند.

رباطی رئیس شبکه بهداشت و درمان ورزقان گفت: در صورتیکه مس آذربایجان به تعهدات خود عمل کند بخش‌های بستری بیمارستان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ورزقان اظهار کرد: تفاهمنامه لازم برای راه‌اندازی بیمارستان علامه جعفری ورزقان در اوایل سال 93 از طرف مس آذربایجان با حضور مسئولان بلندپایه شهرستان و استان منعقد شده و قرار بود مفاد تفاهمنامه به زودی در این شهرستان اجرا شود که متاسفانه هنوز از طرف مسئولان مس هیچگونه مساعدت و اقدام لازم در این خصوص صورت نگرفته است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم آذر 1393ساعت 17:39  توسط عقیل ستارلو  | 

  

سالانه 10 هزار میلیارد ریال گردش مالی و  

4هزار میلیارد ریال بودجه سالانه مس سونگون

گردش مالی سالانه بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال و بودجه سالانه 4 هزار میلیارد ریال رقم مالی در دست و اعلام شده این مجتمع تا سال گذشته است، حال سهم آذربایجان‌شرقی از این همه تولید و گردش مالی را باید چیزی در حد صفر دانست.اما اینکه دلیل این همه تلاش برای تولید مس و فرآورده‌های آن چه می‌تواند باشد را بررسی موشکافانه کرد.

حتی عوارض آلایندگی ناشی از وجود این مجتمع معدنی در ورزقان از سوی شرکت ملی مس تا سال گذشته برای این منطقه دریغ می‌شد چرا که براساس قانون سالانه باید یک درصد از مبلغ فروش سالانه شرکت مس سونگون به خود منطقه ورزقان تزریق شود که اواخر سال گذشته 17 میلیارد ریال بعد از این همه سال از محل عوارض آلایندگی شرکت ملی مس به ورزقان اختصاص یافت که مشخص نشد این مبلغ تخصیص یافت یا خیر.

بنا به اظهار الهوردی دهقانی نماینده ورزقان در مجلس، شرکت ملی مس از سال 88 موظف به پرداخت عوارض آلایندگی به ورزقان است که متاسفانه به تعهدات قانونی خود عمل نکرده است.

اما این تنها یک بخش از ارقام میلیاردی مجتمع مس سونگون است که برای دریافت آن باید التماس کرد در حالیکه از محل تولید صرفاً کنستانتره مس که تا به امروز دست‌های پشت پرده اجازه فرآوری آن و احداث مجموعه‌ها و کارخانجات مورد نیاز برای این منظور را نداده‌اند، میلیاردها تومان در اختیار شرکت ملی مس قرار داده و حتی در اظهارنظری عنوان شده که تمام عواید حاصل از مس سونگون ورزقان اعم از دارایی و واریزی‌های این مجموعه از طریق استان کرمان صورت می‌گیرد. مطمئناً هیچ عقل سلیم و استدالی این حرف غیرمنطقی را قبول نخواهد کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم آذر 1393ساعت 16:57  توسط عقیل ستارلو  | 

 

ارائه خدمات اینترنت در مخابرات ورزقان غیرقابل قبول است 

 

علی وفادار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ورزقان، از وضعیت نامناسب اینترنت در این شهرستان گلایه کرد. وی افزود: با توجه به تبلیغات گسترده ارائه اینترنت پرسرعت توسط مخابرات در رسانه‌ها و تلویزیون، متاسفانه این خدمات در ورزقان بسیار کم‌رنگ بوده و این امر موجب نارضایتی مردم شده است.

فرماندار شهرستان ورزقان خواستار حل مشکلات موجود در سیستم اینترنت شهرستان شد.بر اساس این گزارش، سیستم اینترنت مخابرات چندین ماه است در این شهرستان دچار مشکل شده و متقاضیان اینترنت  هنوز در صف انتظارند و چشم به اقدام مسئولان مخابرات دوخته‌اند.  

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم آذر 1393ساعت 18:54  توسط عقیل ستارلو  | 

 

پروسه یک ماهه انتقال امورمس سونگون به آذربایجان‌شرقی 

  

الهوردی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز از بورس به عنوان یکی از این مراحل یاد کرد و اظهار کرد: باتوجه به اینکه شرکت ملی مس در بورس حضور دارد منفک شدن مس سونگون از این مجموعه منوط به ارزش‌گذاری و ارزیابی دارایی‌های آن است تا امکان جدا شدن سونگون به عنوان یکی از شرکت‌های اقماری شرکت ملی مس فراهم شود.

وی دارایی‌های و پروانه‌های فعالیت هر کدام از زیر مجموعه‌های شرکت ملی مس را یکی دیگر از موارد دارای مراحل برای جداسازی عنوان کرد و اظهار کرد: به نظر می‌رسد یک یا 2 ماه زمان برای طی این مراحل لازم باشد و بعد از این مدت شاهد انتقال امور مربوط به مس سونگون به استان و خود مجموعه سونگون خواهیم بود.

گزارش فارس حاکی است، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اخیرا درباره محقق شدن برنامه انتقال امور مربوط به مس سونگون به استان گفته بود: آذر ماه تمام امور مربوط به مس سونگون از جمله صورت‌های مالی به خود آذربایجان‌‌شرقی واگذار می‌شود.

حسین نجاتی افزوده بود: با توجه به حضور شرکت ملی مس که مس سونگون نیز زیر مجموعه آن است باید ارزش‌گذاری و تفکیک مجموعه‌ها مراحل خاصی را طی کند که پیش‌بینی می‌شود تا آذر ماه شاهد اتمام این مراحل و محقق شدن واگذاری به خود استان باشیم.

وی تاکید کرد: در صورت محقق شدن این امر تمام امور مالی مس سونگون از طریق بانک‌های آذربایجان‌شرقی انجام خواهد شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آذر 1393ساعت 10:11  توسط عقیل ستارلو  | 

 

16 آذر روز دانشجو گرامی باد  

 

ورزقان نیوز1 : پاییز خواهد آمد و خاطرات دانشجویی را برگ برگ ورق خواهد زد  

و  شما در اوج لبخندها به گذشته حسادت میکنید. 

 دانشجویان عزیز روزتان مبارک

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم آذر 1393ساعت 16:19  توسط عقیل ستارلو  | 

 

معلمی که آموزگار خیر شد 

  

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تبریز، اهدای یک ماه حقوق توسط یک معلم بازنشسته منطقه ورزقان برای مصرف در مدارس شبانه روزی، عمل خیری بود که همه آحاد جامعه را تحت تاثیر خود قرار داد و این معلم با عمل خویش، آموزگار کارهای خیر شد.

راضیه محمدی از فرهنگیان منطقه ورزقان، یک ماه از حقوق ماهیانه خود را برای مصرف در مدارس شبانه روزی اهدا کرد و بار دیگر با عمل خویش انجام اعمال خیرخواهانه را به همه آحاد جامعه تعلیم داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم آذر 1393ساعت 20:18  توسط عقیل ستارلو  | 

  

مهندس کریم رحیم زاده خاروانا از کهنه کاران عرصه انتخابات  

ورزقان نیوز1 : روزچهارشنبه 12/09/ 1393 در گذر از شهر خاروانا اطلاع یافتم که مهندس کریم رحیم زاده کاندیدای دورهای سوم تا پنجم مجلس شورای اسلامی در دفتر صندوق قرض الحسنه این شهر حضور دارد که بنده نیز باحضور خودم در دفتر صندوق قرض الحسنه این شهر برای اولین بار ازسال 79 به بعد بود که ایشان را می دیدم اما شخصی باموهای سفید و متفاوت تر از عکس وی در سال 79 ، لحظاتی مصاحبه ای با این کهنه کار عرصه انتخابات داشتم :  

باسلام جناب آقای رحیم زاده ضمن تقدیر از جنابعالی خواهشمند است کمی درباره خود و کارتان توضیح دهید ؟  

بنده کریم رحیم زاده خاروانا بازنشسته بانگ صادرات درتهران هستم که الان فعالیتی در سازمان تبلیغات اسلامی تهران دارم و فعالیت هایی هم در صندوق قرض الحسنه شهرخاروانا انجام میدهیم  

شما از کهنه کاران عرصه انتخابات در منطقه خاروانا ورزقان هستید دراین باره توضیح دهید ؟  

بنده کاندیدای دورهای سوم تا پنجم انتخابات مجلس شورای اسلامی در این منطقه بودم که نفرسوم در دور سوم ، نفر سوم در دور چهارم و نفر اول در دور پنجم بودم نتیجه ای دیگر دراین انتخابات رقم خورد ومن از راهیابی به مجلس باز ماندم .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم آذر 1393ساعت 11:0  توسط عقیل ستارلو  | 

مطالب قدیمی‌تر